Member Profile

ashkan asadi

Contact Details

Bio

جاذبه های گردشگری در شهر مشهد

شهر زیبا و تاریخی مشهد ، دومین شهر پهناور ایران است که با دارا بودن جاذبه های تاریخی و طبیعتی زیبا به شهرت رسیده است . اما وجود بارگاه ملکوتی و زرین امام هشتم (ع) دلیل اصلی شهرت شهر مشهد است و این شهر در سال ۱۳۸۸ پایتخت معنوی ایران نام گرفت . از این رو اغلب مسافران شهر مشهد را بواسطه وجود همین حرم نورانی می شناسند و این موضوع سبب شده بسیاری از مسافران از تماشای طبیعت زیبای اطراف شهر مشهد باز مانده و بدون بازدید از آثار تاریخی ارزشمند فراوان در این شهر ، سفر خود را به پایان برسانند . و بهتر است بدانید شهر مشهد و به طور میانگین سالانه بیش از سی میلیون مسافر داخلی و خارجی را  در تور های مشهد پذیرا است .

به اعلام سفر باتو ، این روزها و با شیوع ویروس کرونا زیارت حرم امام رضا (ع) محدود شده است ، بنابراین می توانید زمانی را به تماشای پارک ها و فضاهای سبز شهر و طبیعت زیبای اطراف آن اختصاص دهید . در ادامه اطلاعات مختصری در مورد جغرافیای این شهر در اختیارتان قرار می دهیم و سپس برخی از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر را به شما معرفی کنیم .

همانطور که میدانید شهر مشهد در شمال شرقی ایران و در استان خراسان رضوی قرار دارد . رودخانه کشف رود در همین استان جاری است ، و دشت زیبای مشهد مابین کوه‌های بینالود و هزار مسجد قرار گرفته است و به همین دلایل این شهر و مناطق اطراف آن دارای طبیعتی زیبا و سرسبز است .